Çiğli Küpeşte Korkuluk Sistemleri | Egesin

Küpeşte&Korkuluk

 

Küpeşte

Balkonlar, merdivenler ve teraslar gibi birçok alanda kullanım olanağı sağlayan küpeşte, hem emniyet hemde güzel bir görüntü sağlamaktadır. Bu yapıların genelinde yapılan dekorasyona küpeşte denir. Alüminyum profiller/malzeme kullanılarak yapılan uygulamaya alüminyum küpeşte denir.

Küpeşte, korkuluk kelimesi ile eş anlamlıdır. Alüminyum, ahşap, demir ve plastik olarak bir çok malzemeden üretilen küpeşte olabilir.

 

Alüminyum küpeşte uygulaması yapılacak alana demonte olarak getirilmektedir. Yani profilleri parça bir şekildedir. Daha sonra bu profiller birbirine vidalama yapılarak korkuluk oluşturulur.

Alüminyum küpeşteler, merdivenlerde, balkonlarda, bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda rahatça uygulanabilir.

 

 

ALÜMİNYUM KORKULUK 

Balkonlara, merdivenlere, havuz kenarlarına ve inşaatların birçok bölümüne emniyeti  ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona  korkuluk denir. Korkuluk plastik, alüminyum, demir ve ahşap profiller kullanılarak oluşturulur. Alüminyum kullanılarak oluşturulan korkuluğa alüminyum korkuluk denir.

Korkuluk, bazen trabzan bazen ise küpeşte diye adlandırılır. Bunlar arasında hiçbir fark yoktur. Korkuluk, trabzan ve küpeşte ile eş anlamlıdır ve aynı yapıyı ifade eder.

Korkuluk & küpeşte ile ilgili detaylı bilgi öğrenmek, korkuluk küpeşte teklifi almak için lütfen iletişime geçiniz.

 

Diğer Hizmetlerimiz