Çiğli Clip-in Asma Tavan | Egesin

Clip-in&Asma Tavan

 

ASMA TAVAN

Asma tavan¸dekoratif bir görünüm vermesinin yanı sıra, ses ve ısı yalıtımı sağlamak amacı ile yapılan, taşıyıcı sistem ve taş yünü, metal gibi kaplamalardan oluşan bir yapı elemanıdır. Bina tavanlarındaki hoş durmayan, kötü görünümlü (sıvasız alçısız tavanlar) görüntüyü önlemek amacıyla asma tavan uygulamasına ihtiyaç duyulmuştur. Örneğin kötü döşeme, tesisat boruları vb. gibi durumlardan ortaya çıkan görüntü bozukluklarında asma tavan yapımına ihtiyaç duyulur. 

Çiğli ve Menemen bölgesinde bir çok yapıda asma tavan uygulaması yapılmaktadır. Asma tavan birçok yerde rahatlıkla uygulanabilir.Değişik renk ve dizaynlarda seçenekleri mevcuttur. Özellikle bürolar, mağazalar, hastaneler, kamu hizmet binaları vb. halka açık olan yerlerde estetik açısından uygulanmaktadır.

CLIP-IN NEDİR?

Clip-in tavan yapısı gereği bir nevi gizli tavan anlamına gelmektedir.  Clip-in tavan sisteminde sistem şu şekildedir.  Ana taşıyıcılara dik olarak kenetlenen clip-in profilleri bulunmakta ve bu profiller tüm kenarlardan beslenmektedir.

Clip-in sistemlerde taşıyıcılar gözükmez. Sarkmalı ve oturmalı sisteme göre güzel ve sade bir görüntüdedir. Clip-in tavanın sökülüp takılması kolaydır.

 Clip-in ve asma tavan sistemleri için bizden teklif alabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz